سرزمین خوبی ها

مدیریت پول (از راه درست)

 برای آشنایی با انواع مهارت های زندگی مدارس مایل به تدریس امور مالی، حسابداری و غیره هستند. اما بر اهمیت صرفه جویی ، نحوه نگهداری بودجه، نحوه مدیریت پول و عملکرد نظام مالیاتی هیچ تاکیدی ندارند.

ساخت بودجه های شخصی، مذاکره، خواندن صورت های مالی، ایجاد بودجه به منظور صرفه جویی در دراز مدت، سرمایه گذاری در شرکت ها و خرید سهام بسیار سودمند و ضروری است.

مهم تر از همه، از این طریق ما اهمیت و ارزش واقعی یک دلار را به دست می آوریم.

در حالی که همه ی این ها در دوره های مالی و سرمایه گذاری بررسی می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. باید بدانید که حفظ بودجه و مدیریت پول شخصیتان بسیار مهم و پراهمیت است. در واقع  تاکیدی مهم از درک لازم برای تمام دوره های زندگی است.

http://s8.picofile.com/file/8295062292/zwqnh1urqex5hffmmtb.gif


مدیریت پول (از راه درست)

 برای آشنایی با انواع مهارت های زندگی مدارس مایل به تدریس امور مالی، حسابداری و غیره هستند. اما بر اهمیت صرفه جویی ، نحوه نگهداری بودجه، نحوه مدیریت پول و عملکرد نظام مالیاتی هیچ تاکیدی ندارند.

ساخت بودجه های شخصی، مذاکره، خواندن صورت های مالی، ایجاد بودجه به منظور صرفه جویی در دراز مدت، سرمایه گذاری در شرکت ها و خرید سهام بسیار سودمند و ضروری است.

مهم تر از همه، از این طریق ما اهمیت و ارزش واقعی یک دلار را به دست می آوریم.

در حالی که همه ی این ها در دوره های مالی و سرمایه گذاری بررسی می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. باید بدانید که حفظ بودجه و مدیریت پول شخصیتان بسیار مهم و پراهمیت است. در واقع  تاکیدی مهم از درک لازم برای تمام دوره های زندگی است.

سلامت روان

امروزه در مورد سلامت روانی بحث های بسیار زیادی شده است.

از ADHD تا اسکیزوفرنی به دوقطبی تا افسردگی و بعد از آن هم، لیستی طولانی از بیماری های روانی ناشناخته درجامعه ما وجود دارد.

همچنین با جدال در مورد داروهای خاص، بسیاری از پزشکان نوع بیماری را به اشتباه تشخیص می دهند و درنتیجه داروهای اشتباه و نامناسبی را تجویز می کنند و در نهایت باعث می شود که بیماران بدون آگاهی از وضعیت ذهنی خود زندگی  کنند.


گزارش ۲۰۱۴ نیوزویک اعلام کرد که ۴۵٫۵ میلیون بزرگسال آمریکایی یا ۱۸٫۲% از جمعیت بالغ در ایالات متحده از بیماری روانی رنج می برند، یعنی از هر پنج نفر آمریکایی یک نفر به بیماری روانی گرفتار است. این موضوع بسیار مهم است و نیاز به بحث و بررسی دارد.

در مورد انواع مهارت های زندگی دانش آموزان نه تنها با درک بیشتری از هر یک از بیماری های روانی اولیه و رویکرد های پزشکی می توانند به آن ها کمک کنند بلکه با درک بهتر از خودشان در دنیای واقعی قرار می گیرند.

اگر می دانید که مساله ای درون خودتان است، می توانید راهی برای مبارزه با آن پیدا کنید. به همین دلیل ارزش خیلی زیادی در یادگیری این موضوع وجود دارد.

ما باید تاکید بیشتری به آموزش فرزندانمان در مورد سلامت روانی داشته باشیم تا نسل های آینده ما بتوانند زندگی شادتر، لذت بخش تر و پرطرفدار تری داشته باشند و به هر آنچه که توانایی دارند برسند.

روابط دوستانه و رمانتیک از مهمترین انواع مهارت های زندگی

افرادی که همیشه به طور دائم ، به دنبال کار و درس و مدرسه هستند و بجز آموزش، یادگیری و کار هیچ برنامه دیگری در زندگی خود ندارند و مدام درحال ساخت رزومه های بزرگ و خیلی چیزهای دیگر هستند، هیچوقت نمی توانند عشق را پیدا کنند و یا حتی آن را بفهمند، چرا که به کل عشق را فراموش کرده اند.

جمله ای در رابطه با این موضوع در ماه گذشته نوشته ام “اسرار پر رمز و راز عشق، سه نظریه مهم”

خیلی از مردم به سادگی عشق را از دست می دهند، زیرا توان فهمیدن و درک آن را ندارند

چیزهای زیادی برای یادگیری، عاشق شدن ، حفظ و شکوفایی در دوست یابی و روابط عاشقانه وجود دارد.

امروزه روی برخی از نظریه های دلبستگی، کمبود دانش و اطلاعات ناکافی وجود دارد.

در کسب آشنایی با انواع مهارت های زندگی خیلی از مردم نمی دانند که چه مطالبی را پیرامون عشق مطالعه کنند، یا اصلا قواعد دوست یابی چیست ؟، عشق چیست؟ چه معنی و مفهومی دارد؟


به جرات می توانم بگویم که اگر این موضوع از تمرکز و تاکید بیشتری در مدرسه برخوردار شود، همه ی ما افرادی را برای دوستی و همراهی خواهیم داشت و معنی عشق را بهتر می فهمیم.

خانه و ماشین (خرید، فروش، تعمیر، مدریت، نگهداری)

باید بدانیم که خرید و فروش خانه و ماشین از اهمیت زیادی برخوردار نیست و این فرآیند خیلی وسیعی است که خیلی واضح می توان گفت ، اکثر مردم بدون مدرک و اطلاعات کافی از مدرسه بیرون می آیند.

در واقع خرید و اجاره ماشین، تلاش برای گفتن حداقل ها است. ابتدا باید تصمیم بگیرید که بهترین شرایط برای شما چیست.

فروشندگان ماشین درحین قیمت زدن، تاکتیک های مذاکره و راه های استراتژیک صحبت با مردم و تلاش برای پیچاندن آن ها خیلی بی رحم هستند.

لازم به ذکر است که اگر شما ماشین دارید ، باید نکات و وظایف خاصی را بدانید و به خوبی به همه ی آن ها عمل کنید.

یک بیمه خوب پیدا کنید و ماشینتان را بیمه کنید و ه رروز آن را مدیریت کنید

در مورد انواع مهارت های زندگی باید گفت همانطوریکه خرید و فروش یک خانه انجام می شود و شما باید در آن زمان درباره یک قیمت خوب، بیمه مالکان و صاحب خانه ، گرفتن مقداری پول از پیش تعیین شده برای رهن، پرداخت پیش قسط و وام، باهم صحبت کنید.

نگران زمان و کمبود وقت هم نباشید چرا که یک بازده زمانی برای رسیدگی به تمام این امور به شما داده می شود.

و در آخر شما به خرید و فروش با مشاوره های املاکی، مستغلات  و توسعه دهندگان می پردازید و درنهایت صاحب خانه از شما می خواهد که به خوبی از خانه نگهداری کنید.

در واقع باید اطلاعات زیادی در مدارس آموزش داده شود. شما باید استراتژی های خرید و فروش و نحوه نگهداری را یاد بگیرید. اما متاسفانه خیلی از مدارس حتی در مورد یکی از این موارد هم هیچ نظریه و ایده ای ندارند.

خرید خانه

ازدواج، خانواده و بالابردن تعداد فرزندان

ازدواج ، تشکیل خانواده و بجه داری کار بسیار سختی است. چیزهای خیلی خیلی عجیب و شگفت انگیزی در مورد خانواده وجود دارد.

در بررسی انواع مهارت های زندگی باید صبور باشید و بدانید که زندگی پستی بلندی های زیادی دارد. حفظ و نگهداری از ازدواج طی چند دهه و یا حتی بیشتر کار بسیار سختی است.

فقط یک درک شدید از عشق می تواند دو نفر را در دراز مدت درکنار هم نگهدارد. همچنین، پرورش و حفظ خانواده هم کار بسیار سختی است.

اگر شما از تجربیات کسی که نوزاد تازه متولد شده ، کودک نوپا و یا نوجوان دارد بپرسید، قطعا به شما می گوید که زمان خیلی زیادی طول می کشد تا شما چیزهایی که قبلا نمی دانستید و هیچ تجربه ای از آن ها نداشته اید را یاد بگیرید.

اگرچه این ها عواملی هستند که باید در مدرسه آموزش داده شوند اما متاسفانه بچه های ما هیچ کدام از این موارد را در مدرسه یاد نمی گیرند.

روش هایی برای داشتن اخلاق حرفه ای

خیلی از مردم در محیط کار صراحتا می گویند که چطور باید یک ایمیل خوب نوشت.

در بررسی انواع مهارت های زندگی به این نتیجه رسیدیم که افرادی هستند که از برقراری ارتباط رسمی یا حرفه ای با دیگران ترس و وحشت دارندو متاسفانه برقرارکننده ارتباط های بدی هستند.

درواقع باید بدانید که، برقراری ارتباط در زندگی خیلی مهم و پراهمیت است. دوره های آموزشی در مدرسه، که برقراری یک ارتباط کاری حرفه ای را آموزس می دهند خیلی مفید و سودمند هستند.

مثلا شما می توانید بعد از مصاحبه ی شغلیتان با حفظ نشانه گذاری های مناسب یک کارت پستال ساده با مضمون تشکر بنویسید و از آن ها تشکر کنید.

مادربزرگم گلوریا نسبت به کلاه هایش خیلی سخت گیر بود. مثلا اگر شما با یک کلاه وارد می شدید، او به طور عجیبی به شما خیره می شد و با توجه به همه ی این ها بهتر بود که کلاه را از روی سرتان بردارید.

 اگر شما روی میزشام کلاه می پوشیدید؟ اه اه فراموشش کن من فقط می توانم او را در عصر آیفون  امروز تصور کنم. من فکر می کنم که اگر او یک آیفون می دید همه ی این مسائل را فراموش می کرد.

متاسفانه در عصر جدید ، ارتباط ها و آداب رسوم های زیادی را از دست داده ایم. من فکر می کنم که بیشتر ازهرچیزی باید ارتباط و احترام به خودمان را یادبگیریم.

اگر ما در مقامات رسمی و غیر رسمی به هم احترام بگذاریم و از یک دیگر قدردانی کنیم، باعث می شود که ویژگی و خصوصیت مثبتی در ما شکل بگیرد. در واقع تقویت و حمایت از این ویژگی های مثبت برای همه انسان ها ضروری است.

از آنجایی که خصوصا درچند دهه اخیر ، برخی از ارتباطات و آداب و رسوم های مشترک را ازدست داده ایم در می یابیم که مدارس باید تلاش بیشتری را برای آموزش این رفتارها داشته باشند تا نسل آینده ما بتوانند دوباره آن ها را احیاء کنند.

پخت و پز از مهم ترین انواع مهارت های زندگی

باید بگویم که من هیچ علاقه ای ب انجام این کار ندارم، درواقع من خیلی طرفدار غذا نیستم، و تنها چیزهایی که بلدم درست کنم ؛ تخم مرغ، پنیر کبابی، پاپ کورن و قهوه است.

اما باید بدانید که پخت و پز یک مهارت مهم برای زندگی، خانواده، روابط عاشقانه و دوستانه است.

پخت و پز از مهم ترین انواع مهارت های زندگی

افراد خیلی زیادی وجود دارد که عاشق غذا هستند. اینکه بعد از گذراندن تحصیلاتتان هیچ اطلاعی از چگونگی طبخ غذا نداشته باشید و بلد نباشید غذا درست کنید واقعا زشت و خجالت آور است. پخت و پز بخش مهمی از تاریخ ما است.

وقتی به خانمی می گویم که من در طبخ پنیر کبابی و درست کردن قهوه ماهر هستم با تعجب و شگفتی به من خیره می شود….

مدیریت زمان

مدیریت زمان یکی از علایق من است.

در بررسی انواع مهارت های زندگی ما مدیریت زمان را به شدت پراهمیت می دانیم.  به نظر من مدیریت زمان بسیار مهم است.

البته باید بدانید که به این معنی نیست که درتمام زندگیتان درحال کار باشید، درواقع شما باید زمانی را صرف،  اوقات فراغت، سرگرمی ها و پیشرفت های خود کنید. مخصوصا بخشی از زمان را حتما باید با خانواده خود سپری کنید،

زیرا این کاری بسیار مهم و حیاتی است و باعث می شود روحیه سالم و شادابی داشته باشید.

همچنین باید زمان هایی را برای تمرکز روی اهداف زندگیتان مشخص کنید. اینکه به چه صورت این زمان ها را سپری می کنید خیلی مهم است.

زمان همیشه جریان دارد ، اما متاسفانه خیلی از مردم آن را بی اهمیت و بی مورد می دانند.

هر چند که استراتژی هایی برای بهبود به این وضعیت وجود دارد، و حتی می توانید از طریق اینترنت هم برنامه هایی برای ارتقاء این مهارت دانلود کنید.

مدیریت زمان به طور موثر روی نظم و انظباط تاثیر می گذارد و و بر روی تمام اهداف ما نظارت دارد

البته هستند افرادی که فارغ التحصیل می شوند ولی چیزی از مدیریت زمان نمی دانند.

مقابله با شکست

تصویر غلطی که از شکست وجود دارد این است که ، متاسفانه مردم فکر می کنند به دلیل شکست و عدم موفقیت آن ها به هر دلیلی، زندگی خود را از دست می دهند. که این یک باور کاملا غلط است.

درست است که افراد فارغ التحصیل از مدرسه فکر می کنند که می توانند دنیا را فتح کنند، اما باید بدانند که حتما در ابتدا و شروع کار احتمال شکست و به بن بست رسیدن وجود دارد.

اگر مردم به این درک برسند که شکست بخشی از موفقیت است حتما پیشرفت می کنند.

سالمون معلم تئاتر دبیرستانمان همیشه به بچه های کلاسمان می گفت:

“شکست خوردن، شکست خوردن خوب است” در آن زمان منظورش را نمی فهمیدم اما بااین وجود این جمله در درون من رشد کرد و امروز که بزرگ تر شده ام کاملا آن را درک میکنم.

مقابله با شکست

اخیرا مصاحبه ای از ویل اسمیت دیده ام که در مورد اینکه “ترس چگونه باعث از بین بردن خلاقیت ها می شود” صحبت می کند. او میگوید: شما نباید از ریسک کردن و به خطر افتادن هراس داشته باشید.

یادتان باشد که ساعت سه از Kinkos از جری مگویر نقل می شود که می گوید: وقتی قدرت و موفقیت زیادی را کسب کنید حتما به یک مرد بزرگ و قوی تبدیل می شوید. و این یک حقیقت عجیب است که برای رسیدن به آن به تلاش فراوانی نیاز است.

متاسفانه مهارت ها و برنامه های کافی در مدارس ما اجرا نمی شوند تا به جوانان یاد بدهند که در صورت شکست چه واکنش و رفتاری از خود نشان بدهند و برای جبران شکست چه کار کنند.

مهارت های بقاء

من در دوران دبیرستان یک پیش آهنگ بودم که پدرم در انجام آن کار هیچ کمکی به نمی کرد.

مهارت های ضروری بسیاری وجود دارد که شما هرگز در مدرسه آن ها را یاد نگرفته اید.

در این نوع از انواع مهارت های زندگی برای مثال در شرایطی که ترسیده اید نمی دانید که باید چه کار کنید. همچنین مهارت هایی مانند:

کمک های اولیه، شنا، چگونگی روشن کردن آتش، کارکردن با قطب نما، درست کردن راهنما با دود، خواندن نقشه و خیلی از مهارت های دیگر که شما هرگز آن ها را در طول دوران مدرسه یاد نگرفته اید .

و این درحالی است که می توانستیم بیشتر این مهارت ها را در طول دوران مدرسه یاد بگیریم.

مثلا وقتی کسی در اطراف شما به طور ناگهانی در معرض خطر و گرفتار مشکلاتی می شود و بحث مرگ و زندگی طرف در میان باشد متاسفانه نمی توانید به او کمک کنید آن هم فقط به این دلیل که اطلاعات کافی ای ندارید .

چگونگی تقاضا و درخواست برای کار

خیلی از مردم در مورد چگونگی پیداکردن شغل هیچ نظر و ایده ای ندارند. آن ها نمی دانند که دقیقا کجا می توانند شغل مورد نظرشان را پیدا کنند.

 درواقع این افراد نمی دانند که، چگونه یک رزومه ی خوب بنویسند، به چه نمایندگی هایی سربزنند، چه کارفرمایی را دنبال کنند، حتی نمی دانند که ساختار شرکت ها به چه صورت است، نمی دانند که چطور باید مصاحبه بدهند و خیلی سوالات و مشکلات دیگری وجود دارد که گریبان گیر این افراد است.

به همین دلیل استراتژی و راهنمایی های خاصی وجود دارد که مردم می توانند در طول مصاحبه از آن ها استفاده کنند.

من، خودم منبع شگفت انگیز linkdln را برای جست و جو شغل پیدا کرده ام. نمی دانم می توانید باور کنید یا خیر ، که لینکی عالی برای پیدا کردن کار است و هنوز هم بسیاری از مردم هستند که این منبع را نمی شناسند و تا بحال از آن استفاده نکرده اند.

در واقع این فرآیند، باید در برنامه های آموزشی مدرسه قرار گیرد، زیرا پیدا کردن شغل های باکیفیت یکی از مهارت های زندگی است، همچتین باید بدانید که این فرآیند برای رسیدن به اهداف و حداکثر کردن توانایی های ما لازم و ضروری است.

نوع مطلب : مهارت اقتصادی، مهارت حرفه ای، 
برچسب ها : مهارت های زندگی، مهارت های اقتصادی، مدیریت پول، مدیریت زمان، مقابله با مشکلات، مهارت آشپزی، اخلاق حرفه ای،
لینک های مرتبط :

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


آذر مهدی زاده
آموزگار دبستان شهید صابون پز 2آموزش و پرورش ناحیه 1 کرمانشاه
سوابق پرسش مهر
سوم کشوری مطالعه و تحقیق پرسش مهر ۸۳
سوم کشوری فیلم کوتاه پرسش مهر ۸۸
اول شهرستانی وبلاگ نویسی سال های ۹۰ تا ۹۵
اول استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۴
دوم استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۳
اول ناحیه ۱ وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۷
اول استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۷

مدیر وبلاگ : آذر مهدی زاده
نویسندگان
نظرسنجی
کدام مهارت در آموزش و پرورش باید در اولویت باشد؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سرزمین خوبی ها

حاتم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات